جامعه شناسی سیاسی | بر اساس دکتر حسین بشیریه - فایل pdf

https://s25.picofile.com/file/8453140942/d419.jpg

دانلود جزوه خلاصه [کتاب جامعه شناسی سیاسی] pdf - دکتر حسین بشیریه

محتوای این فایل:

 خلاصه کتاب جامعه شناسی سیاسی

 بر اساس: دکتر حسین بشیریه

 تعداد صفحات: 28 صفحه

 فرمت این فایل: pdf

 

دانلود فایل

 

 

توضیحاتی چند :

اصلیترین موضوع جامعه شناسی سیاسی بررسی رابطه میان دولت و ساختار قدرت سیاسی از یک سو و جامعه یا نیروها و گروههای اجتماعی از سوی دیگر است «آدم ها خود تاریخ خویش را می‌سازند اما نه به شیوه‌ای که دلخواه آن‌هاست و نه تحت شرایطی که خود برگزیده‌اند.

سیاست مشغله‌ای یک نفره و یکــجانبه نیست؛ بازی سیاست به دوستان و دشمنان نیازمند است» این‌ها جملاتی است که دکتر حسین بشیریه استاد سابق علوم سیاسی دانشگاه تهران در دیباچه‌ی کتاب جامعه‌شناسی سیاسی آورده است.

 

این کتاب که گوشه‌هایی از پژوهش‌های دکتر بشیریه را در برمی‌گیرد به تاریخ جامعه‌شناسی پرداخته است و با گفتاری مستند درباره‌ی نقش نیروهای اجتماعی در زندگی سیاسی صحبت کرده است.

نویسنده‌ی کتاب «جامعه‌شناسی سیاسی ایران»، در کتاب حاضر جامعه‌شناسی سیاسی در سراسر جهان را بررسی کرده و رابطه‌ی آن را با مذهب، اقتصاد و تحولات اجتماعی دیگر بررسی کرده است. اگر به تاریخ تحولات جهان علاقه‌مند باشید، این کتاب را زمین نخواهید گذاشت.

مروری بر فصل‌های کتاب جامعه‌شناسی سیاسی

این کتاب با دیباچه‌ای آغازشده است و 5 گفتار اصلی محتوای عمده‌ی کتاب را در برمی‌گیرد:

1- گفتار اول در ارتباط با سرشت، پیشینه و تاریخچه جامعه‌شناسی سیاسی است.

2- گفتار دوم مروری کلی بر الگوهای نظری جامعه‌شناسی سیاسی انجام می‌دهد.

3- گفتار سوم که پیوستگی زیادی با گفتار دوم دارد الگویی کلی از جامعه‌شناسی سیاسی هم در سطح کلان و هم در سطح خرد ارائه داده است.

4- گفتار چهارم هسته‌ی اصلی این کتاب است و نقش نیروهای اجتماعی عمده در زندگی سیاسی را بررسی کرده است. این بخش بیشتر از نگاه تاریخی مسائل را بررسی کرده است. به گفته‌ی نویسنده هدف این گفتار از کتاب تجزیه‌ی جامعه‌ سیاسی به نیروهای تشکیل‌دهنده‌ی آن است.

5- گفتار پنجم کتاب درباره‌ی ترکیب نیروهای تشکیل‌دهنده‌ی جامعه سیاسی در رژیم‌های سیاسی مشخص و انواع مثالی جامعه سیاسی است.

* در پایان کتاب نیز فهرستی وجود دارد که در آن گزیده‌ای از منابع انگلیسی‌ای که در نگارش کتاب به‌کاررفته است آمده است.

 

دانلود فایل

 

 

 

 

 

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
آخرين مطالب
Designed By jozveban Copyright © 2020