همه اطلاعاتی که قبل ورود به پیام نور باید بدانید | شرایط ورود- شهریه - ثبت نام - رشته ها + آموزش راهکارهای موفقیت در این دانشگاه

https://s29.picofile.com/file/8461619692/%D8%A7%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%B9%D8%A7%D8%AA_%D9%82%D8%A8%D9%84_%D9%88%D8%B1%D9%88%D8%AF_%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87_%D9%BE%DB%8C%D8%A7%D9%85_%D9%86%D9%88%D8%B1.jpg

همه اطلاعاتی که قبل ورود به پیام نور باید بدانید | شرایط ورود- شهریه - ثبت نام - رشته ها + آموزش راهکارهای موفقیت در این دانشگاه

بر اساس تحقیقات دوره ای jozveh98 دانشگاه پیام نور یک دانشگاه دولتی در ایران است که برنامه های آموزش از راه دور را ارائه می دهد. این دانشگاه در سال 1988 تاسیس شد و بیش از 500000 دانش آموز در برنامه های مختلف ثبت نام کرده اند. این دانشگاه دارای شبکه ای متشکل از 800 مرکز آموزشی در سراسر ایران است و دوره های آنلاین نیز ارائه می دهد.

 

https://s29.picofile.com/file/8461619718/%D8%A2%D8%AF%D8%B1%D8%B3_%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%AA_%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87_%D9%BE%DB%8C%D8%A7%D9%85_%D9%86%D9%88%D8%B1.gif

نشانی وب سایت پیام نور چیست؟

وب سایت دانشگاه پیام نور http://www.pnu.ac.ir می باشد. این وب سایت اطلاعاتی در مورد دانشگاه، دانشکده ها و بخش های آن، برنامه های دانشگاهی، شرایط پذیرش، اخبار و رویدادها، فعالیت های تحقیقاتی و غیره ارائه می دهد. همچنین خدمات آنلاین را برای دانشجویان فعلی ارائه می دهد، مانند ثبت نام دوره، گزارش نمره و منابع یادگیری آنلاین. بازدیدکنندگان می توانند برای آشنایی بیشتر با دانشگاه پیام نور و فعالیت های آن به وب سایت مراجعه کنند.

 

شرایط ورود به دانشگاه پیام نور چیست؟

شرایط پذیرش دانشگاه پیام نور بسته به رشته و مقطع تحصیلی ممکن است متفاوت باشد. با این حال، در اینجا برخی از شرایط پذیرش عمومی وجود دارد

برنامه های کارشناسی:

اتمام دوره متوسطه یا معادل آن

اخذ دیپلم یا گواهی رسمی تحصیلات متوسطه

داشتن حداقل معدل (GPA) مورد نیاز

قبولی در کنکور سراسری (کنکور) و یا اخذ معافیت از آزمون بر اساس معیارهای دیگری مانند سن و یا داشتن مدرک کاردانی

 

برنامه های تحصیلات تکمیلی:

تکمیل مدرک لیسانس یا معادل آن از یک موسسه معتبر

داشتن حداقل معدل (GPA) مورد نیاز

قبولی در کنکور سراسری کارشناس ارشد (کنکور کارشناسایی پایین) و یا معافیت از آزمون بر اساس معیارهای دیگر مانند داشتن مدرک تحصیلی مرتبط یا سابقه حرفه ای.

ارائه مدارک مورد نیاز از قبیل ریز نمرات تحصیلی، گواهی مدرک تحصیلی و سایر مدارک مربوطه

توصیه می شود برای اطلاعات خاص در مورد شرایط پذیرش برای برنامه مورد علاقه با دفتر پذیرش یا وب سایت دانشگاه چک کنید.

 

شهریه دانشگاه پیام نور چند تومان است؟

با توجه به اینکه هر سال مبلغ و هزینه های تحصیل در دانشگاه پیام نور متغییر است به صورت دقیق باید در همان مقطع بررسی شود. همچنین مقطع تحصیلی و ملیت دانشجو می تواند در این امر متفاوت باشد. برای اطلاع از به روزترین شهریه ها به سایت رسمی دانشگاه پیام نور مراجعه و یا مستقیما با دفتر پذیرش دانشگاه تماس حاصل فرمایید.

 

سایت (سامانه) گلستان دانشگاه پیام نور

گلستان یک وب سایت مرتبط با دانشگاه پیام نور است که یک موسسه آموزش از راه دور در ایران است. این وب سایت منابع آموزشی و خدمات مختلفی از جمله مطالب درسی، تکالیف، امتحانات آنلاین و ابزارهای ارتباطی برای تعامل با معلمان و همکلاسی ها را در اختیار دانش آموزان قرار می دهد.

دانش‌آموزان می‌توانند با وارد کردن شناسه دانشجویی و رمز عبور خود به سایت گلستان دسترسی پیدا کنند. پس از ورود به سیستم، آنها می توانند دوره های خود را مرور کنند و مطالبی مانند یادداشت های سخنرانی، فیلم ها و تکالیف را مشاهده کنند. آنها همچنین می توانند از طریق سیستم پیام رسانی ارائه شده در وب سایت با معلمان و همکلاسی های خود ارتباط برقرار کنند.

وب سایت گلستان یک بستر مهم برای آموزش از راه دور در دانشگاه پیام نور است، زیرا به دانشجویان این امکان را می دهد که به مطالب درسی دسترسی داشته باشند و از هر کجا با اتصال به اینترنت با معلمان و همکلاسی های خود ارتباط برقرار کنند.

 

رشته های دانشگاه پیام نور کدامند؟

دانشگاه پیام نور یک دانشگاه آموزش از راه دور مستقر در ایران است. طیف گسترده ای از برنامه های کارشناسی و کارشناسی ارشد را در زمینه های مختلف ارائه می دهد. در ادامه تعدادی از رشته های دانشگاه پیام نور ارائه می شود:

دروس مقطع کارشناسی:

حسابداری

مدیریت کسب و کار

مهندسی رایانه

مهندسی برق

زبان و ادبیات انگلیسی

مهندسی صنایع

قانون

مهندسی مکانیک

روانشناسی

جامعه شناسی

 

دوره های تحصیلات تکمیلی:

حسابداری

مدیریت کسب و کار

فناوری آموزشی

مهندسی برق

آموزش زبان انگلیسی

مهندسی صنایع

روابط بین المللی

قانون

مهندسی مکانیک

روانشناسی

 

لطفا توجه داشته باشید که این یک لیست جامع نیست و دانشگاه ممکن است دوره های اضافی را در زمینه های مختلف ارائه دهد. توصیه می شود برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد رشته های ارائه شده به وب سایت رسمی دانشگاه مراجعه کنید یا با دفتر پذیرش آنها تماس بگیرید.

 

حداقل معدل برای دانشگاه پیام نور بدون کنکور چقدر است؟

حداقل معدل لازم برای پذیرش بدون کنکور دانشگاه پیام نور بسته به رشته و مقطع تحصیلی متفاوت است. با این حال، به طور کلی، دانشگاه به حداقل معدل 12 از 20 (یا معادل آن) برای برنامه های کارشناسی و حداقل معدل 14 از 20 (یا معادل آن) برای برنامه های تحصیلات تکمیلی نیاز دارد.

توجه به این نکته مهم است که رعایت حداقل شرط معدل تضمینی برای پذیرش نیست، زیرا ممکن است تعداد محدودی از نقاط در هر برنامه وجود داشته باشد و تصمیمات پذیرش بر اساس عوامل مختلفی از جمله دستاوردهای تحصیلی، مدارک تحصیلی و سایر معیارهای مرتبط است.

توصیه می شود برای کسب اطلاعات خاص در مورد حداقل معدل مورد نیاز برای برنامه مورد علاقه، با دفتر پذیرش یا وب سایت دانشگاه تماس بگیرید.

 

ثبت نام در دانشگاه پیام نور (بدون کنکور) چگونه است؟

دانشگاه پیام نور یک دانشگاه آزاد در ایران است که در رشته های مختلف تحصیلی به دانشجویان آموزش از راه دور ارائه می دهد. مراحل کلی ثبت نام در دانشگاه پیام نور به شرح زیر است:

به سایت دانشگاه پیام نور (www.pnu.ac.ir) مراجعه کنید.

در منوی اصلی روی زبانه "Student" کلیک کنید و از منوی کشویی "ثبت نام" را انتخاب کنید.

سطح تحصیلاتی را که می خواهید در آن ثبت نام کنید، انتخاب کنید، چه در مقطع کارشناسی، چه فوق لیسانس یا فوق لیسانس.

با پر کردن تمامی اطلاعات مورد نیاز از جمله مشخصات فردی، سوابق تحصیلی و اطلاعات تماس، فرم ثبت نام آنلاین را تکمیل کنید.

مدارک لازم مانند کارت شناسایی، مدرک دیپلم یا مدرک تحصیلی و ریز نمرات را بارگذاری کنید.

هزینه ثبت نام را از طریق سامانه پرداخت آنلاین پرداخت کنید.

پس از بررسی و پذیرش درخواست شما، نامه پذیرش از طریق ایمیل دریافت خواهید کرد.

توجه به این نکته ضروری است که فرآیند ثبت نام ممکن است بسته به برنامه و الزامات خاص هر بخش متفاوت باشد. توصیه می شود برای کسب اطلاعات دقیق تر و راهنمایی در مورد مراحل ثبت نام با دفتر پذیرش دانشگاه تماس بگیرید یا به وب سایت آنها مراجعه کنید.

 

چگونه برنامه کلاسی دانشگاه پیام نور را بگیریم؟

من به عنوان یک مدل زبان هوش مصنوعی به برنامه زمانی دانشگاه پیام نور دسترسی بلادرنگ ندارم. با این حال، برای دریافت برنامه می توانید مراحل زیر را دنبال کنید:

به سایت رسمی دانشگاه پیام نور مراجعه کنید: https://www.pnu.ac.ir/fa/

بخش «تقویم تحصیلی» را در صفحه اصلی یا در منو جستجو کنید.

بر روی پیوند "تقویم تحصیلی" کلیک کنید.

شما به صفحه جدیدی هدایت خواهید شد که در آن می توانید تقویم تحصیلی سال جاری را که شامل تاریخ شروع و پایان هر ترم، تعطیلات و برنامه امتحانات است، بیابید.

همچنین می توانید برای استعلام زمان بندی از طریق ایمیل یا تلفن با اداره ثبت احوال دانشگاه یا دفتر امور دانشجویی تماس بگیرید.

لطفاً توجه داشته باشید که تقویم تحصیلی ممکن است در معرض تغییر باشد، و بهترین ایده آن است که به‌روزرسانی‌ها را مرتب بررسی کنید.

 

برای دریافت کارت ورودبه جلسه دانشگاه پیام نور چکار کنیم؟

روشهایی که در اینجا ذکر می کنیم همیشه مطلقا صحیح نیستند اما روال کار معمولا به این شکل است. چند مرحله کلی وجود دارد که می توانید برای دریافت کارت ورود به جلسه دنبال کنید:

برای پذیرش در دانشگاه پیام نور از طریق سایت رسمی و یا حضوری در دفتر پذیرش اقدام کنید.

پس از ارسال درخواست و بررسی آن، در صورت قبولی، کارت پذیرش دریافت خواهید کرد.

کارت ورود به جلسه شامل اطلاعات مهمی مانند نام، شماره شناسنامه و تاریخ و زمان آزمون ورودی شما (در صورت نیاز) خواهد بود.

می توانید کارت پذیرش خود را از درگاه پذیرش دانشگاه دانلود یا پرینت بگیرید و یا به صورت حضوری از دفتر پذیرش دریافت کنید.

حتما کارت ورود به جلسه خود را در روز آزمون یا هر فعالیت مربوط به پذیرش به همراه داشته باشید.

 

توجه داشته باشید که فرآیند و شرایط خاص برای دریافت کارت پذیرش ممکن است بسته به برنامه و سیاست های دانشگاه پیام نور متفاوت باشد. یادتان نرود که همیشه با دفتر آموزش و وب سایت دانشگاهتان ارتباط داشته باشید و اخبار دانشگاه را مدام چک کنید.

 

https://s28.picofile.com/file/8461619726/%D9%86%D9%85%D8%B1%D9%87_%D8%A8%DB%8C%D8%B3%D8%AA_%DA%A9%D9%84%D8%A7%D8%B3_%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87_%D9%BE%DB%8C%D8%A7%D9%85_%D9%86%D9%88%D8%B1.jpg

چگونه در دانشگاه پیام نور موفق شویم؟

دانشگاه پیام نور یک موسسه آموزش از راه دور در ایران است که به تعداد زیادی از دانشجویان آموزش می دهد. اگر به دنبال موفقیت در دانشگاه پیام نور هستید، در اینجا چند نکته وجود دارد:

تعیین اهداف:

تعیین اهداف و اهداف روشن برای موفقیت در هر رشته تحصیلی بسیار مهم است. در مورد آنچه می خواهید به دست آورید تصمیم بگیرید و برای انجام آن برنامه ریزی کنید.

زمان خود را مدیریت کنید:

دانشگاه پیام نور به عنوان یک موسسه آموزش از راه دور به میزان قابل توجهی از خود انضباطی و مهارت های مدیریت زمان نیاز دارد. برنامه ای ایجاد کنید که به شما امکان می دهد تعهدات تحصیلی خود را با زندگی شخصی خود متعادل کنید.

شرکت در انجمن های آنلاین:

از انجمن های آنلاین ارائه شده توسط دانشگاه استفاده کنید. شرکت در تابلوهای گفتگو و گروه‌های مطالعه مجازی می‌تواند به شما کمک کند درگیر بمانید و از دانش‌آموزان دیگر بیاموزید.

با مربیان ارتباط برقرار کنید:

اگر سؤالی دارید یا به راهنمایی بیشتری نیاز دارید با مربیان خود تماس بگیرید. آنها برای کمک به موفقیت شما در آنجا هستند، بنابراین از درخواست کمک دریغ نکنید.

با انگیزه بمانید:

یادگیری از راه دور می تواند چالش برانگیز باشد، اما حفظ انگیزه کلیدی است. اهداف خود و دلایلی که چرا برای ادامه تحصیل انتخاب کردید را به خود یادآوری کنید.

سازماندهی شده بمانید:

تکالیف، ضرب الاجل ها و مواد مطالعه خود را پیگیری کنید. منظم ماندن می تواند به کاهش استرس و بهبود عملکرد کلی تحصیلی شما کمک کند.

به دنبال منابع باشید:

از منابعی که در دسترس شما هستند، مانند کتابخانه های آنلاین، خدمات آموزشی و راهنمای مطالعه، بهره ببرید. این منابع می توانند به شما کمک کنند تا در مسیر خود بمانید و به اهداف تحصیلی خود برسید.

 

 

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
آخرين مطالب
Designed By jozveban Copyright © 2020